Günlük yaşantımızda en sık kullandığımız aksesuarlardan biri olan cüzdanlar, paralarımızı ve kartlarımızı bir arada tutma olanağı sağlamaları nedeniyle neredeyse herkesin tercih ettiği ve hem modanın hem de yaşamlarımızın bir parçası haline gelmiş olan yegane ürünlerden biri.

 

cüzdan renk seçimi

 

Ancak kadın-erkek, genç-yaşlı fark etmeksizin hepimizin kullandığı cüzdanlarda renk seçiminin ne denli önemli olabileceği ya da neden önemli olduğu ise bir çoğumuzun ilk aklına gelen düşüncelerden biri değil. Cüzdan renk seçimini nasıl yapmalısın? Gibi bir soru karşısında büyük ihtimalle sen de siyah ya da beyaz gibi her kombinine uyum sağlayabilecek bir renk söyleyip işin daha garanti kısmında kalmayı daha uygun bulursun. 

 

 

Her ne kadar bu doğru bir çıkarım olsa da, renk seçimi yalnızca bununla sınırlı kalmayacak kadar geniş bir konu. Cüzdan renk seçiminin önemi ve bunları bilmenin sana sağlayabileceği faydalar neler bunları bilmek, cüzdan renk seçimini nasıl yapmalısın? Öğrenmek için senin için hazırladığımız bu yazıyı muhakkak okumalısın.

 

Renk Seçimini Bilmek Neden Önemli?

 • Konu cüzdan için renk seçimi olduğunda, renk seçiminin önemi ile alakalı olarak durumun pragmatik ve spiritüel yanlarına bakmamız bizim için daha sağlıklı olacaktır.

 • Pragmatik olarak, cüzdan gün içerisinde en sık kullandığımız ve uzun ömürlü olması nedeniyle çok uzun yıllar kullanmaya devam edebileceğimiz bir aksesuar olmasından ötürü renk seçimindeki önceliklerimiz daha farklı olacaktır.

 • Eğer çok sık cüzdan değiştiren biri değilsen cüzdan için renk seçerken sıkılmayacağın, ve uzun süreli kullanımda çok da yıpranmış gözükmeyecek bir cüzdan rengi seçmek senin için oldukça mantıklı bir seçenecek olacaktır.

 • İşin spiritüel yanına geldiğimizde ise renklerin enerjisi seçimlerimizdeki en önemli faktör haline geldiğinden dolayı işin rengi de birazcık değişiyor. :)

 • Başarılı olmak için, aksiyona geçebilmek için, daha girişken olmak için, parayı ya da mutluluğu daha çok çekmek için, ve tüm bunlara ek olarak daha pek çok farklı amaç için renkleri kullanabileceğini biliyor muydun?

 • Peki ama tüm bunları nasıl yapacaksın? Bu renkler neler ve cüzdan renk seçiminin tüm bunlara faydası neler? Gibi soruların cevabı aslında oldukça basit. 

 • Her rengin kendine ait bir enerjisi var ve bu enerjilerden hayatına dahil olmasını istediğini seçip her gün yanında olan bir aksesuarda bu rengi kullanman hayatında değişimlere sebep olacaktır.

 • Bu yüzden bu yazımızda sana bu renklerin neler olduğundan bahsedecek ve sahip olmak istediklerine göre hangi renk cüzdan kullanmanın senin için daha iyi olacağını anlatacağız.

 

pembe cüzdan

Siyah Renk Cüzdanlar

 

   

  • Listemize en çok tercih edilen renklerden biri olan klasik siyah renkle başlamanın daha uygun olacağına karar verdik çünkü hepimizin, hayatımızın bir döneminde siyah renk bir cüzdanı muhakkak oldu veya olacak.
  • Asaletin, gücün ve karizmanın bir sembolü olan siyah rengi, çoğunlukla erkeklerin cüzdan seçimlerinde tercih ettiği bir renk olarak görüyoruz.

  • Kullanan kişiye bir resmiyet kattığı için sıklıkla tercih edilen siyah renk cüzdanlar, genel olarak daha büyük saygınlıklar elde etmek isteyen ya da işinde bulunduğu pozisyondan daha da yüksek mevkilere gelmek isteyenler tarafından tercih edilmesi gereken bir renk haline geliyor.

  • Bunun yanı sıra eğer çok sık cüzdan değiştiren biri değilsen siyah renk cüzdanlar modaya ve zamana meydan okumalarından dolayı kolaylıkla tercih edebileceğin cüzdan modellerinden.

  • “Ben işin spiritüelliğinde değil, pratikliğindeyim” diyen biriysen eğer, siyah renk cüzdanlar bu ihtiyacını da karşılayacaktır. Hem kim bilir belki farkında olmadan başarıyı da kendine çekersin. :)

  siyah cüzdan

  Ürün çeşitliliği ve her tarza uyum sağlayacak modelleri ile ecanta.com.tr, hoşuna gidebilecek ve uzun yıllar boyunca kullanabileceğin siyah renk cüzdanlarıyla seni bekliyor! Eğer bulunduğun ortamlarda daha ciddiye alınmak istiyor ya da daha uzun ömürlü olabilecek bir cüzdan arıyorsan senin için seçtiğimiz birkaç modele bakmayı unutma!

   

  Kırmızı Renk Cüzdanlar

   

    

   • Kırmızı renk etrafımızda sıklıkla görebileceğimiz ve zaman içerisinde pek çok farklı bağlamda, pek çok farklı anlamla karşımıza çıkmış olan renklerden biri. 
   • Ancak kırmızı renk bir cüzdan kullanmanın hayatında nasıl bir yansıması olabilir hiç düşünmediğine de oldukça eminiz.

   • Kırmızı renk cüzdanlar hayatlarında aksiyona geçmek isteyen insanların tercih edeceği renkte cüzdanlar olmalı. 

   • Eğer başarıya ulaşmak istiyorsan ya da hayatına daha fazla para çekmek istiyorsan kırmızı renk bir cüzdan edinmeyi düşünebilirsin. 

   • Daha lider ruhlu insanlar tarafından, ilgi çekmekten korkmayan kişiler tarafından tercih edilen bu renk, hayatına çekmek istediği enerji bu tarz olan kişiler için de ideal bir cüzdan. Aklında bulunsun.

     

    

   Kahverengi Cüzdanlar

   • Özellikle erkeklerde sıklıkla gördüğümüz bir başka renk ise kahverengi.

   • Babalarımızda ve dedelerimizde göre göre göz aşinalığı yaratan bu renk cüzdanlar, günümüzde de sıklıkla tercih edilen ve farklı farklı modellere kolaylıkla uyabilen klasik ve güvenilir bir seçim.

   • Bu nedenlerden de yola çıkarak belirteceğimiz gibi kahverengi cüzdanlar enerjisel olarak baktığımızda daha güven verici bir enerji yayıyorlar.

   • Cüzdanların yarattığı enerjiler üzerine çok fazla düşünmemiş biri bile olsan hayatında sıklıkla kahverengi ve tonlarını kullanan tanıdıklarını düşündüğünde onların yaydığı güven dolu enerjinin ya da kendilerine olan güvenlerinin farkına varabilirsin.

   • Hayatının maddi kısmıyla bağlantılı olan cüzdanını bu renkte veya tonlarında seçmenin uzun vadede senin için ve harcamaların için olumlu geri dönüşleri olacağın konusunda da kendimize oldukça güveniyoruz.

    

   İlgini çekebilecek kahverengi cüzdanlar için kadın çantası, valiz, cüzdan, spor ve sırt çantası alışverişlerinde farklı markaların çeşitli alternatiflerini bir araya getiren ecanta.com.tr, senin için güvenilir ve en doğru adres olacaktır.

    

   Beyaz Renk Cüzdanlar

   • Listemizin en son rengi olarak, her yerde sıklıkla gördüğün beyaz rengini, cüzdan rengi olarak seçmenin ne gibi getirileri olabilir bundan bahsedeceğiz.

   • Beyaz renk, yıllar içindeki anlamı kapsamında saflık, temizlik ve masumiyet gibi anlamlara sahip olsa da enerjisine baktığımızda bundan çok daha güçlü olduğunu görüyoruz.

   • Beyaz renk cüzdanlar hayatında kariyer ve başarı arayan, bu başarılarının karşılığında bir maddi kazanç bekleyen kişilerin kullanması gereken cüzdan renklerinden biri.

   • Eğer hayatına gücü, kariyeri ve başarma duygularını çekmek istiyorsan sana verebileceğimiz en büyük tavsiye ekonomiyle bağlantılı olan cüzdanını beyaz renklerinden seçmen.

    

   Dünya çanta markaları, tek çatı altında!

    

   “Benim stilim belli” diyenler için klasik çanta ve cüzdan modelleri; US Polo Assn, Guess, Benetton, Tommy Hilfiger, Stanley, Izipizi, Calvin Klein gibi markaların zengin ürün karmasıyla ecanta.com.tr’de seni bekliyor! Güvenli alışveriş ve hızlı teslimat imkanına sahip eçanta, senin için en iyi deneyimi hazırlayıp huzuruna sunuyor. Tıklamadan geçme! :)

    

   İlgini Çekebilir:

   En Çekici Sweatshirt Kombinleri

   Kış Kombinleri İçin 8 Harika Görünüm

   Ünlü Markalardan 2022 Kış Bot Modelleri

   Zümrüt Yeşili Renk Modasını Nasıl Yakalarsın?

   Pantolon Gömlek Kombinlerinde En İyi 5 Tavsiye

   Etiketlendi: Kombinler Moda Dünyası