Kıyafet kombinlerinde kemer, şapka, takı, ayakkabı ve çanta en önemli aksesuarlardır. Erkek giyiminde ise vazgeçilmez parçalarından biridir kemerler. Daha önceleri kemer kullanımlarının esas amacı, pantolonun düşmesini engellemek iken zamanla vazgeçilmez bir aksesuar haline dönüşmeye başlamıştır. 


erkek kemerleri nasıl seçilir

Erkek kemer denilince artık akla tek bir model gelmiyor. Birbirinden farklı çeşitte, birbirinden farklı tasarımda ve birbirinden farklı renkte geniş bir ürün gamı sunuyor erkek kemer modelleri . Durum böyle olunca her kıyafetle kombin yapılabilecek birçok çeşitte kemerler ortaya çıkıyor. 

 

Bu konuda gerek kalitesi ile gerekse orijinal tasarımları ile bir çok erkek kemer markaları uzun yıllardır sektörde yerini almış durumdadır. Üretilirken kullanılan malzemesinin kalitesinden, kıyafetle ve moda ile uyumlu olmasına kadar hepsi özenle düşünülmüş bir sürecin ve emeğin parçasıdır. 

Markalar bu kemerleri tasarlarken oldukça ince detaylara takılarak bizler için en kullanışlı kemeri üretiyor. Peki bizler bu kemerleri satın alırken ne kadar doğru bir seçim yapıyoruz? Gerçekten de vücudumuza, tarzımıza ve kombinimize uyumlu olacak kemerleri mi seçiyoruz? İşte erkekler için doğru kemer seçmenin püf noktaları. Erkekler İçin Doğru Kemer Seçiminin Püf Noktaları

 

Doğru Kemer Ölçüsü

 

 • Her insan birbirinden farklıdır. Gerek beden olarak olsun gerek ise tarz olarak. Bu yüzden herkes için genel geçer bir erkek kemer bedenleri ya da modelleri yoktur. 

 • Öncelikle bilmen gereken bir kemer ölçüsü nasıl alınır? Kemer ölçüsü genellikle kayış tokasından başlayan ve bedenini sardıktan sonra orta deliğine tam denk gelmesi ile yani bir tam tur döndükten sonra birleşim yerleri olarak alınır. 

 • Farklı ölçü birimleri kullanılarak da alınan bu ölçü kimi zaman S - M - L kimi zaman da 34 - 36 gibi ölçü birimleri ile ifade edilir. 

 • Bu ölçü birimi belirlenirken pantolonun modeli de oldukça önemlidir. Düşük bel modele sahip bir pantolon mu ya da tam tersi yüksek bel pantolon mu, tüm bunlar erkek kemer ölçüsü belirlenirken dikkate alınması gereken özelliklerdir. 


erkek kemerleri

Erkekler Ne Zaman Kemer Takmalı?

 

 • Kimileri alışkanlığın getirdiği bir özellik olarak kemer takmadan evden çıkmaz. Başlarda belki de pantolon düşmesin diye takılan kemer, kilo alınsa da ya da belki de daha küçük bir pantolon alınsa da alışkanlık sebebiyle takılmaya devam edilir. 

 • Kimi zaman ise kıyafeti tamamlayan önemli bir unsur olarak görülür ve farklı model, farklı renk ve çeşitlilikte, kombine uyumlu olarak seçilir. 

 • Eski Türkler’de kemer kullanımlarının sadece kıyafeti tutması amacından çok daha farklı kullanım alanlarının olduğu görülüyor. O dönemler sosyal seviyelerini, özel zevklerini ve varlık derecelerini bu kemerler yansıtırmış. Bu kemerlerin tokaları giysileri tamamlayarak kendilerini ifade etmelerini sağlarmış. 

 • Kemer tokalarına bu kadar anlam yüklemelerinde tabii ki üretilen malzemesinin de etkisi vardır. Altın, gümüş gibi değerli taşlar kullanılarak üretilen bu kemerler büyük emekler sonucu ortaya çıkarmış. 

 • Her biri ayrı bir sanat eseri değeri taşıyan bu kemerler, o zamanlar da giyimin önemli bir parçası olarak yer edinmiş. 

 • Günümüzde ise kemerlere çok daha farklı anlamlar yüklenmektedir. Diyelim bir rock müzik konserine gideceksin. O zaman o tarzı yansıtacak erkek kemer tokalı modelleri tercih edebilirsin. Özellikle büyük ve metal tokalar bu konuda tarzını yansıtmana destek olacaktır. 

 • Kemerleri tarz amaçlı takmak dışında klasikleşmiş olan kumaş pantolon üzerinde kullanmak da oldukça yaygındır. Özellikle iş yerlerinde ya da resmi ortamlarda kullanımı yaygın olan bu kemer modelleri de günümüzde sadece siyah ve deri malzemeden üretilmeyip kendi içerisinde de oldukça farklı ve fazla ürün gamına sahiptir. 

 • Özet olarak kemer takmak bir lüks değildir. Kemer takmak kombinini tamamlayan ve pantolon ile belin arasında bir köprü kuran vazgeçilmez bir araçtır. 

  erkek kemerleri nasıl seçilir

 

Hangi Malzemeden Üretilen Kemerler Satın Alınmalı?

 

 • Kemer denilince aklımıza klasikleşmiş olarak deri kemeler gelir. Özellikle iş yerlerinde tercih edilen erkek deri kemer modelleri uzun yıllardan beri süre gelmiş bir gelenek haline gelmiştir. 

 • Kemerler kumaş, dokuma, keçe veya deri malzemeden üretilebilmektedir. Bu yüzden kemerleri sadece deri kemer olarak nitelendirmek yanlış olur. 

 • Özellikle dokuma kemer modelleri modern giyimin yükselmesi ile birlikte oldukça talep edilen bir model olmaya başlamıştır. Yaz aylarında daha çok tercih edilen dokuma kemerler kapri gibi kısa pantolonların vazgeçilmez aksesuarı olmuştur. 

 • Yine kumaş ve keçeden üretilen modeller de bir hayli talep görmektedir. 


erkek kemerleri

Kemer Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Diğer Özellikler

 

 • Kendine uygun bir kemer alırken dikkate alınması gereken birçok kıstas vardır. Yani işin özünde kemer almak hem çok kolaydır hem de çok zordur. 

 • Zamanın modasına uyum sağlamak elbette önemlidir. Bununla birlikte kemeri kullanacağın yer ve zaman da oldukça önem taşımaktadır. Elbette bir iş görüşmesine giderken kullanacağın kemerle sahil kenarında giydiğin kaprinin üzerine taktığın kemer farklı olacaktır. 

 • Ayriyeten her kemer modeli her yaşa hitap etmemektedir. Bu sebeple kemer alırken yaşına uyumlu bir tarza sahip olup olmadığını iyi analiz etmen gerekir. 

 • Her kıyafet için elbette ayrı kemer alabilmen pek mümkün olmayabilir. Fakat hepsine uyum sağlayacak 3-4 çeşit farklı modelde kemere sahip olmak daima hayat kurtarır. 

 • Kemeri ister üretildiği malzemesi olsun istersen de tokasında yer alan desenler olsun. Hepsinin bir bütün olarak kıyafetlerine sağladığı katkıyı ve uyumu iyi incelemen gerekir. 

   

erkek kemerleri nasıl seçilir

En Çok Tercih Edilen Erkek Kemer Modelleri eçanta'da!

 

Model: Tommy Hilfiger Tjm Enamel Flag İnlay 4.0 Erkek Kemer Black

 

 • Yıllardan beri sektörde en üst konumlara yerleşen Tommy Hilfiger, kemer konusunda da oldukça başarılı tasarımlara imza atmaktadır.

 • Boydan boya TH monogram baskılı bu kemer modeli tokasında yer alan ve markanın logo rengini oluşturan sade ama iddialı bir tasarımla karşımıza çıkıyor. 

 • Genişliği 3,5 cm olan ve %100 deri malzemeden üretilen bu kemeri uzun yıllar boyunca yıpranmadan kullanabilirsin. 

 • İster resmi bir iş ortamında istersen de bir tatil beldesinde kullanabileceğin, her ortama uyumlu ve kaliteli bu kemeri indirimli fiyatlarıyla hemen eçanta’dan satın alabilirsin.

 

Model: Calvin Klein Eo/ Canvas Plaque 85 Cm Erkek Kemer Forest Night

 

 • Zamansız bir tasarım, harika bir marka ile buluşursa ortaya da böyle özel bir model çıkar. 

 • Özel iplerden üretilen bu model günlük kullanımlarda ideal olan bir tasarım sağlıyor. 

 • Tokasında yer alan marka adının ince çizgilerle yazılması arka planda dururken, tokanın rengi ve metal dokusu kemere ayrı bir özellik katmaktadır. 

 

Birbirinden güzel markaların birbirinden özel tasarımlarını eçanta üzerinde bulabilirsin. Ayrıca eçanta filtreleme özelliği sayesinde istediğin fiyat aralığındaki, istediğin renkteki ve istediğin markadaki kemer modellerini filtreleyerek hızlı bir arama yapabilirsin. Böylece hem zamandan hem de indirimli fırsatlarla parandan tasarruf edersin. 

 

Herkesin güvenle alışveriş yaptığı eçanta ile sen de indirimli fırsatlardan yararlanmak ve sana özel sunulan indirimleri yakalamak için acele et. 

 

İlgini Çekebilir:

En Çekici Sweatshirt Kombinleri

Erkek Kış Kombinlerine Göz Atalım!

Üniversite Kombinleri Nasıl Olmalı?

Kış Kombinleri İçin 8 Harika Görünüm

Ünlü Markalardan 2022 Kış Bot Modelleri

Zümrüt Yeşili Renk Modasını Nasıl Yakalarsın?

Pantolon Gömlek Kombinlerinde En İyi 5 Tavsiye

Etiketlendi: Kombinler Moda Dünyası