Cildin, tüm yaşamın boyunca senin en değerli kıyafetin! Ona nasıl bakıyorsun, temizlemek ve nemlendirmek için vakit ayırıyor musun? Bedenini saran adeta vücudunun vitrinini oluşturan cildin için gerekli bakımı sağlayabileceğin sayısız seçenekten son zamanlarda en çok ses getiren ürünü mercek altına alıyoruz: Jade roller! Bu içeriğimizde sana özel jade roller kullanımı, jade roller işe yarıyor mu, cilt için faydaları nelerdir tüm bu bilgilere yer vereceğiz.

 

jade roller

 

Öz güven, hayat enerjisi, moral seviyesi gibi yaşamsal pek çok mühim alt başlıkta inceden inceye yer alan sağlıklı, parlak ve pürüzsüz cilt, bugün insanlığın hayali! Peki stres, düzensiz beslenme, kirli hava, kötü alışkanlıklar, aksatılan cilt bakımı ve temizlik rutinleri gibi nedenlerle güzelliğini, ışıltısını kaydeben cilde, hak ettiği bebeksi görüntüyü geri kazandırmak için trend bakım ürünlerinden biri olan jade roller yani yeşim taşından yüz masaj aleti gerçekten işe yarıyor mu, etkili mi?

 

Cildinin genç, pürüzsüz, ışıl ışıl ve canlı görünmesini istersin, öyle değil mi? Şimdi hazırsan sana en pratik cilt bakımı çözümü ve bu rutinlerinde vazgeçilmezin olacak Türk markası bir ürün tanıtımı yapıyoruz: Jade roller ! Jade yani yeşim taşı, efsaneye göre yedi farklı hayvanın özelliklerini bünyesinde toplayan Long ejderhasının tohumlarını dünyanın farklı noktalarına bırakması ve bu tohumların zamanla taşlaşması ile oluşmuştur. Antik ve modern Çin medeniyetinde fazlaca önem verilen yeşim taşı jade, günümüzde Türk markasının piyasaya sürdüğü Jade Roller yüz masaj aleti ile cilt bakım rutinlerinde çoktan yerini aldı.

 

Kendini daha iyi hissetmek için cildine gereken özeni göstermek adına sen de jade roller nasıl kullanılır, jade roller gerçekten işe yarıyor mu gibi sorularla merak içinde olabilirsin. Kullanımı pratik ve ulaşımı kolay jade roller nedir, cilt için faydaları nelerdir bu gibi konuları enine boyuna ele aldığımız içeriğimizde, ülkenin en köklü online çanta satış platformu eçanta editör ekibi olarak sana yeşim taşı masaj aleti ile ilgili bilmek istediğin işlevsel bilgileri sunuyor olacağız.

 

Cildini şımartmak, vücudunda aromaterapi etkisi ve meditatif rahatlık hissi uyandırmak ve dolayısıyla ruhunu arındırmak için jade roller yeşim taşı masaj aleti kullanmak istediğinde nelere dikkat etmelisin, hangi durumlarda ve ne sıklıkta uygulamalısın az sonra öğrenmiş olacaksın. Sen, bilinçli bir okur ve kişisel bakımına önem veren biri olarak jade roller kullanımı hakkında doğru bilgiler, edinmek için en doğru adrestesin! Keyifli okumalar dileriz…


jade roller yeşim taşı

Jade Roller Nedir?

 

Jade roller ne demek bu bilgiye geçmeden önce, masaj aletinin ana maddesinin yani yeşim taşının özelliklerine değinelim:

 

 • Jade isminin dilimizdeki yaygın karşılığı yeşim taşıdır. 

 • Çin medeniyetinde yönetici ve devlet adamlarının çoğunda yeşim taşından bir aksesuar mutlaka bulunduğu için imparator taşı ismiyle de bilinir. 

 • Bu kullanımından hareketle jade, yeşim taşının öz güven kazanmak, kariyerde yükselmek ve başarıya ulaşmak isteyen insanların herhangi bir aksesuar olarak kullanmaları tavsiye edilir. 

 • Cilt sağlığında bozulmaya neden olan stres, yoğun suçluluk hissi, gergin sinirler, huzursuzluk, kaygı ve yenilgi duygusu üzerinde etkili olduğu bilinen yeşim taşı, sahip olduğu doğal tedavi edici enerji ve frekanslar bakımından cilt sağlığına da iyi gelmektedir.

 • Tedavi edici pek çok özelliği bakımından iyileştirici taş ismiyle de bilinir.

 • Kalp, eklem, kaslar, hasar görmüş hücreler, toksinler üzerinde etkili olan yeşim taşı genel vücut sağlığı üzerinde enerjitik bir tedavi özelliğine sahip olmakla birlikte koruyucu ve güven verici frekansları da bünyesinde barındırır.

 • Yeşim taşı inci ile birlikte kombinlenebilir. Bu 2 değerli taşın frekansları uyumludur.

 • Yeşim taşı; ikizler, balık ve boğa burçlarının uğurlu doğal taşıdır. Kök çakra ve kalp çakrası meditasyonlarında kullanılabilir.

 

Şimdi, yeşim taşının mistik özelliklerine değindikten sonra gelelim jade rollerın ne anlam ifade ettiğine:

 

 • Jade roller, yeşim taşı kullanılarak tasarlanmış bir çeşit mini masaj aletidir.

 • Silindir yapıda şekillendirilmiş yeşim taşının bir çubuğun her iki ucuna konumlandırılarak tasarlandığı masaj aleti jade roller; özellikle yüz bölgesindeki cilt bakımında kullanımı kolaylaştırmak adına genellikle orta-küçük boyutlarda üretilir.

 • Yeşil renkli yeşim taşı kullanılan jade roller adını, yeşim yani jade isminden alır.

 • Yüz, el, bacak, boyun, kalça ve basen bölgesi gibi vücudunun dilediğin bölgesinde masaj yaparak uygulayabileceğin bu bakımın düzenli kullanımda etkili olduğunu belirten çok sayıda kullanıcı mevcut.


jade roller nedir

Yüz Masaj Aleti Jade Roller Nasıl Kullanılır?

 

Jade roller kullanımı sandığından çok daha kolay! Çünkü, jade rollerı yüzün dahil tüm vücudunda kullanabilirsin. Nasıl mı? İşte yanıtlar!

 

Kırışıklık Önleyici & Tedavi Edici Masaj

 

 • Yeşim taşının şifalı özelliklerinden bahsetmiştik hatırlarsan. Şimdi bir yenisini daha ekliyoruz, bu defa jade roller farkıyla: Kırışıklık tedavisi!

 • Göz kenarları, dudak ve burun çevresindeki kırışıklıklar, boyun ve gıdı bölümü dahil olmak üzere jade roller kullanarak kırışıklıkların çoğalmasını veya oluşmasını önleyebilirsin. 

 • Bu aşamada yapman gereken cildine nazik olmak. Yani, sert hareketlerden kaçınmalısın. 

 • Hafifçe ve içeriden dışarıya doğru yapmalısın bu masajı.

 

Şimdi bu masajı nasıl uygulayacağına geçelim:

 

 • Göz Altı Bölümü: Jade roller küçük uçlu bölümü iç gözden yani göz pınarından kaz ayaklarına doğru hafif - orta basınç hareketleriyle masaj yapabilirsin. 10-15 kez düzenli olarak bu masajı tekrarlamalısın.

 • Göz Çevresindeki Kırışıklıklar: Jade roller küçük ucu kullanarak orta - hafif basınçla göz kuyruğu bölümünden yani şakaklara yakın bölümden alnına yukarı doğru masaj yapabilirsin. Bu aşamada aşağı doğru ineceğin zaman rolleri uzaklaştırmalı ve sadece yukarı doğru masaj yapmalısın. 10-15 kez düzenli olarak bu masajı tekrarlamalısın.

 • Alın Çizgileri: Alın bölgende iki kaşının ortasından saçlarına doğru, yani yukarı doğru büyük uçla masaj yapabilirsin. Bu hareketi 7-8 kez tekrarlamalısın.

 • Yanaklar ve Çene: Yüzünü 2ye ayırdığını düşün. Sağ ve sol yanak için çenenin ortasından başlayarak sağa ve yukarı doğru, yanaklarından kulaklarına doğru masaj yapmalı ardından sol taraf için de aynı hareketi tekrarlamalısın.

 • Boyun ve Gıdı: Boynun göğüsle birleşim yerinden gıdıya doğru, yukarı doğru büyük uçla orta - hafif basınçla masaj yapabilirsin.

 

Jade Roller Kullanımının Püf Noktaları:

 

 • Aklında bulunması gereken ilk nokta yerçekiminin tersine doğru, yani aşağıdan yukarı ve içeriden dışarı doğru hareket etmek.

 • Jade roller kullanım öncesi ve sonrası yıkanıp temizlenmelidir. Yeşim taşı doğal bir taştır ve doğal taşlar tuzlu suda temizlenebilir.

 • Cilt ve masaj uygulanacak bölüm de hijyen açısından temizlenmelidir.

 • Jade roller buzdolabında soğutulursa masaj işlemi daha etkili sonuçlar verebilir; aynı zamanda şişkinliğe de iyi gelir, kan akışını hızlandırır.

 • Jade roller kullanırken hakiki yeşim taşından üretilen ürünler satın almaya özen göstermelisin. Gerçek yeşim taşından üretilen jade rollerlar sertifikalıdır.

 • Dilersen jade roller masajı öncesi uygulama yapacağın bölümü nemlendirebilirsin.


jade roller nasıl kullanılır

Yeşim Taşı Jade Roller Faydaları Nelerdir?

 

 • Gençlik Sırrı: Yeşim taşı iyileştirici ve gençleştirici özellikleriyle asırlardır kullanılır; bundan hareketle yeşim taşından üretilen jade roller cildi gençleştiren bir masaj aletidir.

 • Ciltte Esneklik: Stres, huzursuzluk ve kaygı etkilerini belirgin ölçüde azaltan ve hatta kullanan kişiye güven veren yeşim taşı ve bu taşla üretilen jade roller ciltteki gerginliği azaltır; kısacası cilde esneklik kazandırır.

 • Göz Altı Torbaları ve Morluk Tedavisi: Jade roller kullanım öncesi buzdolabında bekletilebilir. Soğuyan roller göz altı torbaları ve koyu renkli görünüme iyi gelir. Sağlıklı etkiyi kazanabilmek için düzenli ve doğru kullanım esastır.

 • Elveda Siyah Noktalar: Siyah nokta oluşumunu hızlandıran gözenekleri sıkılaştırarak cilde pürüzsüz bir görünüm sağlar.

 • Canlı ve Parlak Görünüm: Gerçek bir jade roller masaj hareketleri ve soğuk yapısı ile kan dolaşımını artırır. Cilde parlaklık ve canlılık kazandırır.

 • Nemli ve Sağlıklı Cilt: Masaj öncesi cildine süreceğin krem ya da nemlendiricinin vücut tarafından daha hızlı emilmesini sağlar.

 • Baş Ağrısı ve Zihin Yorgunluğuna Masaj: Şakak ve alın bölümüne yapılan soğuk jade roller masajı baş ağrısına ve zihin yorgunluğuna iyi gelir.


jade roller faydaları

Jade Roller Gerçekten İşe Yarıyor Mu?

 

Jade roller kullanıcı yorumları ve soruları arasında en sık sözü geçen konu: Jade roller işe yarıyor mu gerçekten etkili mi? Senin için derledik:

 

 • Jade roller kullanımında düzenlilik ve doğru teknikler esastır. Masajı uygulamaya başladıktan hemen birkaç gün sonra sonuç beklemek aceleci bir tavır olacaktır elbette.

 • Birkaç ay boyunca temiz cilde uygulanan ve düzenli olarak enerjisinden arındırılan jade roller masajı etkilerini cildinde hissedebilirsin.

 • Yeşim taşı yani jade, doğal ve enerji özlü bir taş olduğu için arındırılmalıdır. Düzenli olarak tuzlu suda beklettiğin yeşim taşından maksimum verim alabilirsin.

 • Jade roller masajı öncesinde cildini kir ve makyajdan arındırmalısın. Temiz cilde uygulanan masaj çok daha etkili sonuçlar verecektir.

 • İnce çizgi ve kırışıklıklar için etkili olan jade roller, derin çukurlar oluşturan kalın kırışıklıklarda sonuç veremeyebilir. Bunun için, en doğru sonuçlara ulaşmak adına estetik uzmanına başvurabilirsin.

 • Jade roller masajı, tek başına her zaman mucizevi bir uygulama değildir; beslenme alışkanlıklarından yaşam şekline kendin için en verimli düşünce sistemine geçiş yaparak bu masajı destekleyebilirsin.


jade roller nasıl kullanılır

Peki, Doğal Yeşim Taşı ve Gerçek Jade Roller Nasıl Anlaşılır?

 

Jade roller kullanımı kadar, edindiğin ürünün hakiki olması da bir o kadar önemlidir. Bu aşamada gerçek jade roller nasıl anlaşılır merak ediyor olabilirsin. Şimdi bu soruna yanıt verelim:

 

 • Jade rollerın gerçek yeşim taşından yapılıp yapılmadığını anlamak için üzerine limon sıkabilirsin.

 • Limon suyu etkisiyle eğer jade roller rengi değişiyorsa sahte, değişmiyorsa gerçektir.

 • Bir diğer yöntem ise iğne ile kazımak. İğne ile kazıdığında taş ufalanıyorsa jade roller sahtedir.

 • Yeşim taşı, sert bir doğal taş olduğu için iğne gibi dış etkenlerle kolay kolay deforme edilemez.

 • Kullandığın jade rollerı test ettikten sonra sahte olduğunu düşünüyorsan muhtemelen kuvars veya mermerden elde edilen bir ürün satın aldın demektir.


jade roller cilde faydaları

Jade Roller Başrolü: Doğal Yeşim Taşının Faydaları Nelerdir?

 

 • Duygu durum bozuklukları, strese bağlı kaygı senaryoları, umutsuzluk ve güvensizlik hissine karşı yeşim taşının kendisini veya bu taştan üretilen aksesuarları yanında taşıyabilirsin.

 • Kalp çakrası meditasyonlarında kullanılan yeşim taşı, yüksek tansiyon hastalıklarında etkilidir.

 • Ruha iyi gelen, dinginlik veren yeşim taşı, seni zihnindeki kuruntulardan arındırarak içindeki asıl bilgeliği açığa çıkarmana yardımcı olur.

 • İletişim sorunu yaşayanlara yeşim taşından aksesuarlar takması önerilir. Keza Çin’de yüksek makam devlet adamları da yeşim taşı kullanırmış.

 • Uykuya dalmakta zorlanıyor veya kabuslar görüyorsan başucunda yeşim taşı bulundurabilirsin.

 • Kanı temizlediği ve ruha ek olarak vücudu da toksinlerden arındırdığı bilinmektedir.

 • Vücut ağrılarını azaltan yeşim taşı, doğum sancıları için de kullanılabilir.

 • Kas ve eklemler üzerinde iyileştirici etkiye sahiptir.

 • Seyahat taşı olarak da bilinen yeşim taşı yolculuk esnasında taşıyan kişiyi korur ve güven hissi verir.

 • Yenilgi, suçluluk, pişmanlık, yanılgı gibi olumsuz hissiyatları önleyerek iş ve okul yaşamında kullanan kişiye başarı getirir. Kendine güven hissi uyandırır.

 

jade roller kullanımı

 

İlgini Çekebilir:

Cilt Alt Tonu Nasıl Tespit Edilir?

Ayakkabı Vurmasına İyi Gelen 5 Pratik Çözüm

Ayak Çatlaklarına İyi Gelen 8 Harika Yöntem

Hyaluronik Asit Nedir? Ne İşe Yarar? Faydaları ve Kullanımı

Cilt Bakım Rutini Nasıl Olmalı? 5 Pratik Adımda Kusursuz Görünüm