Sağlıklı ve uzun yaşamın sırrı düzenli spor ve egzersizde gizli! Dengeli ve yeterli beslenmeyle desteklenen spor alışkanlığı zinde bir vücut, kişisel disiplin, azim, hareketlilik ve dayanıklı bir bünye gibi değerli avantajları da beraberinde getiriyor. Peki, sporu gündelik yaşamına bir şekilde entegre etmiş ister amatör ister profesyonel sporcuya ne hediye alınır? Arkadaşın, ailen, sevgilin, spor eğitmenin veya herhangi bir sporcu için hediye fikirleri arıyorsan aramıza hoş geldin; içeriğimizde sporcu birine ne hediye alınır sorusuna yanıt bulabileceğin birbirinden işlevsel bilgiler derledik!


sporcuya ne hediye alınır

Çoğunlukla (her ne kadar cinsiyetselleştirme eğiliminde olmasak da) erkek arkadaşların ata sporu futboldan kadın arkadaşların son dönemdeki gözdesi yoga ve pilatese; ben sadece düzenli yürüyorum o bana yetiyor’culardan profesyonel spor eğitmenlerine değin sporu o veya bu şekilde günlük yaşamına aktarma başarısını yakalamış tüm okurlarımız için sporcu hediyeleri listesi paylaşıyoruz. Böylece sporcu birine hediye almak için düşünerek vakit kaybetmek yerine nokta atışı seçimlerle hediye alacağın kişinin beğenerek uzun süre kullanabileceği ürünlere yönelebilirsin.

Sporcu bir arkadaşın, kendi spor antrenörün, sevgilin ya da çocuğun için sporcu için hediye önerileri arıyorsan içeriğimizde sana hitap edebilecek pek fikre ulaşabilirsin. Her sporcunun sahip olmaktan mutluluk duyacağı; uzun zaman kullanabileceği işlevsel sporcu hediyeleri seçerken en önemli nokta bu hediyeyi vereceğin kişinin ihtiyaçlarına hitap edebilmesidir. Profesyonel olsun olmasın bu kişi çoğunlukla vaktini spora ayırdığı için, onun spor sürecini kolaylaştıracak hediyeler; özellikle de ilgilendiği spor dalına uygun sporcu hediyesi oldukça yerinde bir seçim olacaktır.

 

 

Sporcu Birine Ne Hediye Alınır?

 

Sporcular ve onlara alınabilecek hediyeler konusuna yeterince ısındıysak sporcular için hediye tavsiyeleri listemize doğru yol alalım. Doğum gününde, özel bir kutlamada veya içinden geldiği bir anda spor yapan birine hediye edebileceğin kullanışlı, kolaylaştırıcı ve uzun ömürlü sporcu için hediye fikirleri, yaratıcı çözümler şimdi, bu yazıda seninle! Keyifli okumalar…

 

1) Sporcu Kulaklıkları

 

 • Spor yaparken motivasyona ihtiyaç duyarız. Yorulmak, ter dökmek ve buna devam edebilmek adına güç veren dış faktörler oldukça işe yarar bu gibi durumlarda.

 • Hareketli, motive edici müzikler dinlemek veya podcastler dinlemek spor yaparken fayda sağlayabilir.

 • Sporcuların kullanımına uygun olarak üretilen, kulağa rahatça yerleşen ve hareket esnasında düşme tehlikesi olmayan, kablosuz bluetooth sporcu kulaklıkları hediye etmek için süper fikir!


sporcu kulaklığı

2) Sporcular İçin Telefon Kolluğu

 

 • Düzenli olarak koşuya çıkan, spor aletleri kullanan sporcuların telefonlarını yanlarında kolayca taşıyabilmesini sağlayan bir tasarım var: Sporcu telefon kolluğu veya bandı.

 • Koşu, yürüyüş veya herhangi bir spor esnasında eller serbest değilken, hareket halinde ve çanta taşınması mümkün değilken kola sarılan bu bantlar sayesinde telefonlar kolayca taşınabilir.

 • Şeffaf ekranı ve su geçirmez özellikleri sayesinde iletişimi de kolaylaştırır; ıslak havalarda kullanıma uygundur.

 • Seni arayanları, mesaj gönderilerini yani bildirimleri şeffaf ekrandan kolayca görebilir; koşu veya yürüyüş rotanı yine buradan takip edebilirsin.

 • Spor esnasında yaktığın kalori bilgisini, kalp atış hızını, attığın adım sayısını, yürüdüğün - koştuğun kilometre bilgisini buradan gözlemleyebilirsin.


sporcu telefon kolluğu

3) Spor ve Beslenmeye Dair Kitaplar

 

 • Başlangıç sonrası spor, düzenli bir alışkanlık halini aldığında bir çeşit aktiviteden çok yaşam tarzına dönüşüyor; yani günün bir bölümünde vakit ayırmak yerine tüm hayatın asil bir parçası halini alan ‘rutine’ evriliyor.

 • Giyim, uyku, beslenme, düşünce tarzı gibi hayatın pek çok alanında revizyonlara sebebiyet veren sporculuk için bu alanda önemli ipuçları ve bilgiler içeren, beslenme tüyoları veren faydalı kaynaklar satın alabilirsin.

 • Sporcu beslenmesi üzerine çalışan diyetisyen ve doktorların, spor koçlarının, kısacası alanında uzman isimlerin kitaplarını hayatındaki sporcuya hediye edebilirsin.


sporcu kitap

4) Akıllı Bileklikler

 

 • Hızlı bir teknoloji çağının tam ortasında yaşadığımıza göre hayatımızı kolaylaştıran elektronik cihazları pekala kullanabiliriz.

 • Devamlı hareket halinde olan ve çanta taşınması mümkün olmayan durumlarda örneğin spor esnasında akıllı bileklikler günü kurtarıyor.

 • Gelen arama ve mesajları, saati, kalori bilgisini, kalp atış hızını ve buna benzer verileri takip edebileceği akıllı bileklik satın alarak sporcu arkadaşını sevinçten uçurabilirsin.


sporcu bilekliği

5) Sporcular İçin Takviye Gıdalar

 

 • Spor yapmanın spor salonu dışında bir de mutfak bölümü var ki oldukça önemli. Çünkü spor, ancak doğru ve dengeli bir beslenme rutiniyle desteklenirse sağlıklı sonuçlar verecektir.

 • Sporcu kişiye hediye almayı planlıyor ve bir türlü karar veremiyorsan ya da listedeki pek çok şeye zaten sahip olduğunu biliyorsan ona özel, diyetine uygun ve sporcu beslenmesine hitap eden bir kutu hazırlayabilirsin.

 • Protein tozu, protein ve enerji barlar, fıstık ezmesi, kuru yemişler, smoothielerden oluşan karışık ve bol enerjili besin kutusu mutlaka iş görecektir.


sporcu takviye gıda

6) Sporcu Kıyafetleri

 

 • Her sporcunun istisnasız olmazsa olmazı elbette spor modası ve spora uygun kıyafetler! Vücut egzersizlerini kolaylaştıran özel üretim bu kıyafetler işlevsel hediye arayanlara birebir.

 • Sporcu eşofmanları, ter emici özel atletler, hava alan kumaştan tişörtler, esnek taytlar, çoraplar satın alabileceğin sporcu kıyafetleri arasında.

 • Dilersen satın alacağın kişinin beden ölçüsünü sorup, en sık alışveriş yaptığı spor markasından bu hediyeyi seçebilirsin. Sevdiği bir renk ya da tasarım varsa sana fikir verebilir.

 

  sporcuya ne hediye alınır

 

7) Spor Branşına Uygun Hediyeler & Maç Bileti

 

 • Hediye alacağın kişinin özel olarak ilgilendiği bir spor dalı var mı? Tenis, voleybol, kayak ya da yüzme gibi?

 • Yaptığı spora uygun hediyeler seçmek çok yerinde olacağı gibi kullandıkça seni hatırlamasını sağlamak için eğer başarabilirsen takımdaki gözde sporcusundan imza alabilirsin.

 • Fanatiği olduğu bir spor takımının ürün mağazasından ona özel bir forma ya da spor eşyası alabilir; yakınlarda bir maç varsa bilet hediye edebilirsin.

   

 

   

  spor aletleri

   

  8) Katı Meyve Sıkacakları

   

  • Spora başlayan pek çok kişi ister istemez yemek alışkanlıklarını yeniden düzenler. Bu minvalde daha sağlıklı ve taze yiyeceklere yönelmek gerekir.

  • Spora, fitnessa ya da antrenmana giden sporcu biri için termosunda, matarasında veya suluğunda muhafaza edebileceği smoothie, detoks suyu gibi içecekler için katı meyve sıkacağı satın alabilirsin.

  • Muz, havuç, portakal, elma gibi hem enerji veren hem de tokluk hissi sağlayan meyve ve sebzelerden öğün hazırlamak için bu tür sıkacaklar en pratik çözümdür.


  sporcu yemek

  9) Kendi Yaptığınız Sporcu Öğünleri

   

  • Hediye satın almak kadar onu kendi ellerinde hazırlamak bir o kadar ayrı keyif verir; karşı taraf için de oldukça özel bir anlam taşır.

  • Vakit ayırıp ince düşünerek sporcu biri için onun damak zevkine ve sporcu diyetine uygun atıştırmalık veya ana öğünler hazırlayabilirsin.

  • Fıstık ezmeli, cevizli atıştırmalıklardan etli, salatalı protein deposu öğünlere kadar seçeneğin oldukça fazla; hediye yalnızca satın almak üzerine değildir, düşünmek yeterli!


  sporcu öğün

  10) Fitness Eldiveni, Dizlik, Havlu Bileklik

   

  • Yapılan sporun alanına göre farklı ekipmanlara ihtiyaç duyulabilir; bu etapta hediye alacağın sporcunun daha çok yöneldiği alanı göz önünde bulundurmalısın.

  • Fitness, vücut geliştirme ve ağır sporlarla ilgileniyorsa eldiven ya da dizlik alabilirsin kendisine.

  • Bisiklet süren bir sporcu için kask alabilirsin; takım sporlarıyla meşgul olan birine dizlik veya havlu bileklik alabilirsin, pilates ve yogayla ilgilenen bir sporcu için bu tür setlerden seçebilirsin.


  sporcu hediyeleri

  Spor Tutkunlarının Bayılarak Kullanacağı 12 Sporcu Hediyesi

   

  Sporcu birine ne hediye alabilirim? Spor yapanlar için en iyi hediye fikirleri nelerdir? Tamamen sporcu odaklı, satın aldığında karşı tarafın doyasıya kullanabileceği hediye tavsiyelerini senin için listeledik! Spor yaparken ona şans getirecek, kullanırken bolca seni hatırlayacak, üzerine düşünülmüş hediyeler bulabileceksin listede…

   

  Dünyaca Ünlü Markaların İşlevsel Spor Çantası Modelleri eçantada! 

   

  Spora, antrenmana, fitnessa giderken veya seyahate çıkarken yanına mutlaka almak isteyeceğin işlevsel, kaliteli ve dayanıklı spor çantaları eçantada! Kadın, erkek veya unisex spor çantaları arasından ihtiyacına en uygun olana karar verip 3D güvenli ödeme sistemi ile eçantadan sipariş verebilir, aklına takılan her türlü soru için müşteri hizmetleri ekibimizle irtibata geçebilirsin!

   

   

  Sportmenliğe Yakışır Rahat, Şık ve Kaliteli Spor Ayakkabıları eçantada!

   

  Spor yaparken, spor salonuna giderken veya günlük rutininde rahat kullanım sağlayacak spor ayakkabısı modelleri eçantada! Spor kombinlerinde şıklığı ve rahatlığı yakalayabileceğin kaliteli spor ayakkabıları kadın, erkek veya unisex modelleri; tam aradığın çeşitleriyle seni bekliyor. eçantadan satın alacağın tüm spor ayakkabılarında alt limit olmaksızın 1 TL kargo ücreti, hızlı teslimat ve güvenli ödeme imkanlarının tadını çıkar!

   

   

  Spor Çantasında Neler Olmalı?

   

  Fit, sıkı ve biçimli bir vücut için, kilo vermek için ya da yaşam şekli ve keyif aldığın bir aktivite olarak spor yapıyor, spora başlıyor olabilirsin. Bu aşamada ister profesyonel bir spor merkezinde ister doğada, dışarıda herhangi bir alanda spor yaparken ihtiyacın olan temel bir yardımcın var: Spor çantası! Evden spor yapmak için dışarı çıktığında ihtiyaç duyabileceğin daha farklı ve daha fazla malzeme mevcut. İşte tüm bu eşyaları muhafaza edebilmek ve rahatça yanında taşıyabilmek için bütçene uygun bir spor çantası edinmeli ve spor çantası içinde neler olmalı listesine mutlaka göz atmalısın.

   

  Spor Çantanda Bulunması Gereken 13 Eşya


  sporculara hediye tavsiyeleri

   

  İlgini Çekebilir:

   

  Kışın Spor Ayakkabı Giymenin İpuçları

  Çorap Çizme Modası ve Kombin İpuçları

  Beyaz Spor Ayakkabı Temizlemenin 5 Kolay Yolu

  Dar Gelen Ayakkabıyı Genişletmenin 7 Kolay Yolu

  Süet Çanta Nasıl Temizlenir? En Pratik ve Etkili Yöntemler